Пропозиція принципів відбору суддів

Матеріал з ВікіПравотворчість

Головна мета, за яку бореться країна – побудова справедливої української держави. Це є неможливим без повної реформи судової системи. Результати виборів голови Верховного суду, які відбулися після арешту попереднього голови за хабар, доводять, що уся судова влада в країні належить людям, скажімо так, недоброчесним. Реформа судової системи може відбутися лише через зміни у законодавстві. Зокрема, через застосуванням «Дилеми в'язня» . А також, і це найважливіше, через повну заміну чинного складу судів загальної юрисдикції на ветеранів війни. Перш за усе тих, які дістали поранення. Система відбору кандидатів та система навчання – питання технічні. Концептуально, якщо людина здатна навчитися керувати сучасним танком, системою артилерії чи ППО, вона має рівень інтелекту достатній для того, щоб прочитати по суті лише кілька невеликих книжок: Теорію держави та права (щоб зрозуміти що таке закон як такий, звідки усе почалося та якими є теоретичні засади права), а далі власне основні кодекси та закони України. На справді від судді не вимагається достеменного знання усього законодавства. Судове провадження, як в Україні так і у світі, відбувається на основі змагальності сторін в межах вимог, доказів та аргументів поданих до матеріалів справи, тобто суддя розглядає справу лише в межах доводів сторін. Майстерність, широкі та глибокі знання вимагаються від прокурорів та адвокатів, від суддів вимагаються базові знання, рівень загального інтелекту не нижчий за середній, а найголовніше – високі моральні якості, доброчесність та почуття справедливості. Може бути розроблений курс навчання розрахований на 6 місяців включно з вступними та випускними іспитами. Додатково належить запровадити механізм поруки, коли за людину на посаді судді поручаються та несуть солідарну з ним відповідальність дві інших людини. Таким чином можуть бути швидко вирішені чотири завдання:

1) заміна повністю корумпованого складу суддів на ветеранів з використанням системи пришвидшеного навчання;

2) забезпечення самоочищення системи через використання Теорії ігор у законодавстві;

3) соціальне забезпечення ветеранів, перш за усе тих, які дістали поранення;

4) деморалізація окупаційної армії, адже у нас воюють за справедливість яку потім самі ветерани і встановлять.

Коли іменем України будуть судити люди, які за цю державу ладні віддати життя та здоров’я, таких людей можна буде називати Ваша Честь. В сумі з системою поруки та кримінальним кодексом у якому злочини проти правосуддя будуть вважатися найбільш небезпечними для суспільства – створиться дієва судова система. Дієва судова система з законодавством яке забезпечуватиме її самоочищення – змінить усю решту влади. Здається, про щось подібне мріяв ще Шевченко, це і буде той момент «коли зійде українське сонце».

Лише так можна впоратися з завданням фактично повної зміни культури владної вертикалі в умовах спротиву з боку кількох сотень тисяч людей, в руках у яких влада, ЗМІ, та система яка працювала багато десятиліть. І зробити це належить без військового перевороту. По перше у нинішніх умовах він може призвести до громадянської війни. По друге, як показує досвід наших попередніх революцій, революція концептуально питання не вирішить. Тобто має бути збудована система зміни влади на кращу з використанням саме демократичних механізмів. А система формування влади через негативний відбір – знищена.

Фрагмент програмної статті УКРАЇНА 2033: ЯК МИ СТАЛИ КРАЇНОЮ МАЙБУТНЬОГО І ЗМІНИЛИ СВІТ